Haber

AK Parti Konak İlçe Örgütü, depremde yıkılan Hatay’a yardım tırı gönderdi.

Depremin ilk gününden itibaren teşkilatın her birimiyle seferberlik yürüten AK Parti Konak İlçe Teşkilatı, yardımları tek bir tırda toplayarak depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’a gönderdi.

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, depremin yarattığı tahribatı derinden hissettiklerini belirterek, “Ülkemiz için hepimizin bir şeyler yapma zamanı geldi. Yaralarımızı sarmak için tüm gücümüzü ortaya koymalıyız. Acımız büyük. Bu zor günleri hep birlikte atlatacağız” dedi.

Yardım kamyonunun içine giyimden yiyeceğe, hijyen malzemelerinden ısınmaya kadar her türlü ihtiyaç için malzeme koyduklarını kaydeden Başdaş, “Bölgede özellikle su deposu konusunda sıkıntı olduğunu öğrendik. Hatay’a da 103 adet su deposu gönderdik. Deprem bölgesinde iletişim halinde olduğumuz ekiplerin talepleri doğrultusunda yeniden bir liste oluşturacağız. Kampanyamız devam edecek” dedi.

Türkiye tarihinin en yıkıcı depremiyle karşı karşıya olduklarını belirten Başdaş, “Devletimiz tüm gücünü seferber etti. Bu acıyı atlatacağız. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tüm ülkemize sabırlar diliyorum.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberalacam.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu