Haber

Avustralya Teknoloji Sektöründe Personel Eksikliği

CANBERRA, 15 Şubat (Xinhua) — Avustralyalı bir endüstri kuruluşu, ülkenin teknoloji sektörünün büyük bir personel sıkıntısıyla karşı karşıya olduğu konusunda uyarıda bulundu.

Avustralya Teknoloji Konseyi (TCA) CEO’su Kate Pounder, Çarşamba günü Ulusal Basın Kulübü’nde yaptığı konuşmada, ülkenin artan talebi karşılamak için binlerce teknoloji çalışanını işe alması ve eğitmesi gerektiğini söyledi.

Avustralya Teknoloji Konseyi, 2030 yılına kadar Avustralya’daki teknoloji bölümünde 1,2 milyon kişiyi istihdam etmeyi ve sektörün her yıl 250 milyar Avustralya Doları (173,2 milyar ABD Doları) gelir elde etmesini hedefliyor.

Pounder, politika değişiklikleri ve finansman girişimleri olmazsa, şubenin 2030 yılına kadar 180.000 işçi açığıyla karşı karşıya kalacağını söyledi. yani Facebook kurulmadan önce telefonlar sadece aramalar için kullanılıyordu” dedi.

Avustralya’daki teknoloji işlerinin sayısı son 10 yılda ikiye katlanarak işten çıkarmaların yaygın olduğu Kasım 2022’ye kadar olan 12 ayda yüzde 9 artarak 900.000’e ulaştı.

Küçülmenin küresel teknoloji devleri Google, Meta ve Twitter da dahil olmak üzere kısa vadeli bir mesele olduğunu belirten Pounder, “Bunun gibi sinyaller gelir ve gider, ancak Avustralya’da yaptıklarımızın çoğu trendi değiştiremez ve değiştiremez. teknolojiye dayalı olacak. İşte bugünden inşa etmeye başlamamız gereken gelecek de bu.’ ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu