Haber

Binali Yıldırım: Sinan Ogan çok heyecanlanmasın

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım da, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin 19 Mayıs’ta yayınladığı mesajda, “Siyasi gücü yokmuş gibi gösterip dönüş yapanlar” sözleriyle isimsiz olarak eleştirdiği Sinan Oğan için “Fazla heyecanlanmayın” demişti. siyaseti at pazarına çeviren, talep listelerini gün aşırı kamuoyuyla paylaşanlar fırsatçı yardımcılardır.” .

Binali Yıldırım, CNN Türk’te canlı yayında, “Sinan Bey çok heyecanlanmasın. Oyunu pazarlamaya kalkarsan, ticarete çevirirsen o seçmen seni hoş karşılamaz” dedi.

‘OĞAN’IN MÜŞTERİSİ ÇOK’

Binali Yıldırım, ATA İttifakı’nın seçimin ilk turunu değerlendirdikten sonra cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan’ı neden aradığını da açıklayarak, “Sinan Ogan’ı tebrik etmek için aradım. Sizinle bizim görüşümüz arasında çok az fark var dedim. Sinan Ogan’ın çok müşterisi var, Sinan Bey’le röportaj yapıp yapmamaya karar veremiyorum.

‘NEHRİ GÖRMEDEN AYAKLARI SIVIYORLAR’

Sinan Bey çok heyecanlanmamalı. Oyunuzu pazarlamaya çalışırsanız; İşe çevirirsen o seçmen seni hoş karşılamaz. Abi sen ne yapıyorsun oyumu sana kim verdi pazarlık hakkı diyor. Biz Cumhur İttifakıyız, ittifakımızda şahsi çıkarlar yoktur. Biz çıkar ittifakı değiliz. çıkar ittifakı. Bunu rahatlıkla söylüyorum. Dereyi görmeden kaçıyorlar, herkese yardım ediyorlar.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu